7 powodów dla których hiszpański powinien być kolejnym językiem obcym jakiego się nauczysz!

Posted on


Uważam, że pierwszym językiem obcym jakiego powinieneś się nauczyć jest język angielski, jednak mam nadzieję, że znasz już ten język i chcesz poznać kolejny.Jeśli nie wiesz który język wybrać jak następny, jeśli chcesz nauczyć się kilku języków i nie wiesz od którego zacząć lub jeśli chcesz nauczyć się jakiegoś łatwego języka i nie wiesz który będzie odpowiedni, hiszpański jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Oto 7 powodów dlaczego:

1. Gramatyka języka hiszpańskiego jest uderzająco podobna do gramatyki języka angielskiego, więc nie będziesz mieć problemów z nauczeniem się jej.


2.W przeciwieństwie do większości innych języków, w języku hiszpańskim istnieje bardzo mało wyjątków. Istnieje kilka czasowników nieregularnych, większość odmienia się regularnie.


3.Hiszpański jest w 100% fonetyczny. Słowa są wymawiane dokładnie tak, jak są napisane, i są one napisane dokładnie tak, jak się je wymawia (oczywiście zgodnie z fonetyką hiszpańską, nie polską). Podczas nauki języka obcego, jest to bezcenne.


4. Nie brakuje dobrych filmów, książek i muzyki dostępnej w języku hiszpańskim do nauki lub praktyki.


5. Jest wiele pięknych miejsc do zwiedzenia w hiszpańskojęzycznym świecie, które (znając hiszpański) można odwiedzić bez konieczności korzystania z usług tłumacza. Możliwa jest oczywiście, podróż bez znajomości języka obcego. Jednakże możliwość obcowania i komunikowania się z miejscową ludnością jest podczas podróży w obce miejsce nieoceniona.


6. Ludzie posługujący się językiem Mandaryńskim liczebnością przewyższają świat hiszpańskojęzyczny, jednak większość z tych, którzy posługują się Mandaryńskim przebywa w Chinach. Natomiast ludzi posługujących się językiem hiszpańskim można znaleźć na całym świecie.


7. Nauka hiszpańskiego przekona Cię, że można nauczyć się języka obcego, a może nawet da Ci siłę i motywację by spróbować nauczyć się jakiegoś trudniejszego języka!


Wpis zainspirowany wpisem na yearlyglot.com

Tags: ,